LT RU EN

AUKLĖ IR MOKESČIAI AGENTŪRAI
AUKLĖ IR MOKESČIAI VALSTYBEI
AUKL
Ė IR REKOMENDACIJOS – KAM  TO REIKIA?
AUKLĖ IR PERVARGIMAS – KAIP TO IŠVENGTI?
NEMĖGSTATE/NEMOKATE GAMINTI?

AUKLĖ IR MOKESČIAI AGENTŪRAI

Turėkite omenyje, kad "Mama ir auklė" jokių mokesčių iš auklių neima. Nei prieš, nei per, nei po įdarbinimo. Tiesiog rimtai pasiruoškite atrankai, o mes padėsime geroms auklėms rasti geras - atsakingas, mokias - šeimas, o darbui pasibaigus - naujus variantus.

AUKLĖ IR MOKESČIAI VALSTYBEI


Mes esame auklių agentūra - t.y. surandame auklėms darbą šeimose, bet savo įmonėje jų nedarbiname (auklės nėra nei vadybininkės, nei psichologės - o mūsų įmonėje dirba būtent tokie darbuotojai, nes mes - personalo atrankos įmonė). Auklių darbdaviai yra šeimos, kurios samdosi auklę. Pagal Lietuvos įstatymus auklė turėtų pirktis verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą - mes į tai nesikišame, tačiau bendradarbiaujame su mokesčių konsultante, kuri gali padėti nuspręsti, kiek ir kokių mokesčių pagal Jūsų poreikius naudingiausia mokėti, padėti užpildyti visas formas.
Kartais šeimos turi galimybę įdarbinti savo įmonėse, tai susitarimo tarp auklės ir šeimos reikalas.


AUKLĖ IR REKOMENDACIJOS – KAM  TO REIKIA?

Auklės kartais stebisi, kad reikalaujame rekomendacijų - juk jas taip lengva padirbti! Tačiau mes jų prašome ir prašysime. Kodėl?

Rekomendacijos - tai Jūsų darbo kokybės "sertifikatas". Rinkoje daugybė padirbtų kvepalų, bet tai nereiškia, kad žmonės nustojo pirkti gerus kvepalus. O kas Jūs - tikra ar apsimetėlė auklė?

Rekomendacija - tai galimybė Jus greitai pažinti. Kaip ilgai dirbote? Kokios Jūsų stiprybės? Kodėl Jumis pasitikėjo? Kokią patirtį įgijote?

Jūs teikiate paslaugas. Jų įvertinimas sudėtingesnis, nei prekių (Jūsų paslaugų negalima kaip daikto apžiūrėti ir įvertinti, pauostyti ar paragauti). Kaip sužinoti, ar esate "tas" žmogus? Be abejo, rekomendacija. Taip pat Jūsų diplomai, lankytų kursų sertifikatai, net Jūsų Sodros knygutės įrašai, o jei dirbote darželyje - ir Jūsų kolegių atsiliepimai.

Rekomendacija gali atskleisti ir daug daugiau. Kokiose šeimose dirbote? Ar jie patys - išsilavinę, kultūringi, reiklūs, mandagūs?

Nepersistenkite "kankindami" buvusius darbdavius - visai nesvarbu, kokia forma parašyta rekomendacija, su parašu ar be, atsiųsta el. paštu ar rašyta ranka. Svarbu, kad būtų parašyta, kada dirbote, ką darėte, kaip patiko ir tėvų kontaktai. Jei tėveliai visai neturi laiko, pateikite paruoštuką su įrašytais savo vardu ir pavarde, darbo datomis, o jų paprašykite tik trumpos nuomonės apie save.

Priminti kelis kartus, kad Jums reikia rekomendacijos - normalu. Jei dirbote gerai, iš tėvelių pusės būtų nedraugiška Jums neparašyti rekomendacijos, kuri Jums tokia svarbi. Laikui bėgant rekomendacija raštu Jums taps dar svarbesnė - kontaktai nutrūksta, telefonai pasimeta, o keli šilti žodžiai apie mylimą auklytę lieka ant popieriaus ir skatina ją dirbti dar geriau.AUKLĖ IR PERVARGIMAS – KAIP TO IŠVENGTI?


Su viena aukle diskutavome apie darbą, ji pasiguodė labai pavargstanti darbe. Ėmėme nagrinėti jos dienotvarkę – štai, sako, pietus gaminu dvi valandas. (??)

Darbo dieną aš gaminu pietus apie dvidešimt minučių (kol išverda ryžiai ar smulkiau papjaustytos bulvės, spėju suruošti visa kita), pagal statistiką šiuolaikinės šeimos tiek vidutiniškai ir skiria gaminimui. Pokalbis įkvėpė parašyti šiuos patarimus:

Mama ir auklė


 • Auklė, dirbanti visą dieną, turi teisę į valandos pertrauką, kai vaikas miega. Tada jūs nelyginate, netvarkote, o ramiai pavalgote ir pasiilsite. Šios taisyklės laikymasis priklauso ir nuo Jūsų.

 • Papildomus darbus susitarkite tik jei vaikas ilgai miega. Jei jis mažas ir miega pusantros valandos, tai gausis tik valandos pertrauka Jums plius pusvalandis vaiko maistelio gaminimui.

 • Jei sutarėte, kad vaikui (ar ir šeimai) pagaminsite pietus, tai nereiškia, kad vaiko pirmenybiniuose poreikiuose yra balandėliai, suši ir lazanija. Mėsos ar žuvies filė pagaminama greitai, paprastos salotos ar sriubytės taip pat daug laiko neužima. Sveikas ir ilgai gaminamas maistas nėra tapatūs.

 • Vaikas taip pat gali ir nori dalyvauti nesunkiuose darbeliuose. Neignoruokite jo.

 • Stresas, nuovargis, nesisekė? Pasitaiko. Laikykitės paprastos kompensacijos taisyklės – kuo labiau nesisekė, tuo labiau turite padaryti sau kažką malonaus, kad tai atsvertumėte.

 • Dirbti aukle ne tik nelengva, bet ir sveika! Geros emocijos – juokeliai, dainelės su vaiku, sveika aplinka – pasivaikščiojimai gryname ore, daug judėjimo (o kaipgi kitaip), galimybė neskubant daryti tai, kas patinka – nukeliauti prie upės ar ežero, pabraidyti, pamaitinti antytes ir net šokinėti kartu ant batuto!

 • Darbas su kūdikiu – puiki ligų prevencija. Galite „legaliai“ ropinėti kartu (labai sveika stuburui ir imunitetui), o tupėjimas ir tūpčiojimas stiprina dubens dugno raumenis. Jei netikite, pasiklauskite savo kineziterapeutės.

 • Nepamirškite reguliariai tikrintis sveikatos ir skirti laiko sau. Gerai atrodančios ir laimingos auklės geriau uždirba :)


NEMĖGSTATE/NEMOKATE GAMINTI? KAIP PRADĖTI GAMINTI SKANIAI

Gaminimas nėra labai sudėtingas dalykas, jei iškart nepradedate nuo įmantrių patiekalų. O kai gausis ir sulauksite pagyrimų, neabejojame, tai daryti patiks:)
Pradedančiajai turime keletą patarimų:

 • Receptų knygos ir žurnalai? Ne Jums. Nebent jei norite rizikuoti vietoje „Frankfurto vainiko“ iškepti „Frankfurto potvynį“... Palikite tai patyrusioms šeimininkėms, kurios prireikus koreguos receptą, supras be paaiškinimų, kaip teisingai atlikti tą ar kitą veiksmą, o pastebėjusios klaidas ir atsainų požiūrį netinkamą leidinį išmes. Jums tinka nebent „Gustavo receptų“ knyga. Vėliau, atradę savo mėgstamus autorius, galėsite įsigyti ir jų knygų.

 • Rinkitės internetinius maisto gaminimo blogus, kurių autorės/iai atsako savo vardu. Gero recepto požymiai – patarimai, kaip gaminti, sėkmių/nesėkmių aprašymai, išbandžiusių komentarai. Jums netinka receptai, kuriuose – tik ingredientai ir trumpai surašytas eiliškumas. Jums reikia vaizdumo – kaip turi atrodyti tešla, kaip padaryti, kad „nepabėgtų“, ko vengti ir t.t. Man patinka -http://www.sezoninevirtuve.lt/, http://www.beatosvirtuve.lt/, bet rinkitės pagal save.

 • Naujo recepto taisyklė – pirmą kartą gaminkite tobulai taip, kaip pataria. Neužsiimkite saviveikla. Nedarykite „sveikiau“, „lengviau“ ir pan.

 • Nepagailėkite pinigų geriems produktams, kokybiškiausiam majonezui, jei parašyta – šviežioms žolelėms. Atrodytų, grietinėlė brangi, tačiau kaip paskanina! Patiekalai visvien gausis pigiau nei kavinėje. Tik nepradėkite nuo jautienos ir aštuonkojų  :)

 • Esama patiekalų, kurių reiktų vengti vaikams. Tai sunkiau virškinami (pvz., pupelės), aitrūs, labai ryškaus skonio patiekalai, sunkiau kramtomi ir alergizuojantys valgiai.

 • Pradėkite nuo patiekalų, kurių komentaruose – "labai lengva" ir "visuomet gaunasi". Skanaus!
Platinti tekstus be UAB "Mama ir auklė" leidimo draudžiama. Jei manote, kad mūsų patarimai būtų naudingi ir jūsų skaitytojams, parašykite mums info@aukles.lt, o dalindamiesi būtinai nurodykite šaltinį.
2019-10-09
Bendraukime! Mama ir auklė facebooke
https://www.facebook.com/mamairaukle
Draugai tampa šeima, Mama ir auklė
2019-10-09
Beatos radijo laidoje Geriausi dalykai namie - 38 minutės apie aukles
Auklės, darželiai, patarimai ir daug gerų emocijų.

2019-09-06
Delfi tv - Auklės
Pokalbis apie aukles ir aktualijas
2019-05-27
Video su patarimais apie aukles ir miegą
Vaiko miegas ir auklė - ką reiktų žinoti tėvams?
Visos Naujienos